Anasayfa / Dijital Koin / Binance’a Para Yatırma

Binance’a Para Yatırma

Dijitalkoin olarak daha önceki konumuzda binance.com’a nasıl kaydolunur onu anlatmıştık. Bu makalemizde de Türkiye’de bulunan bir kişi nasıl binance.com a para aktarabilir bunu anlatacağız.

Öncelikle binance bir koin borsası olduğundan dolayı desteklediği koin çeşitlerinin hepsiyle işlem yaptırmaktadır üyelik oluşturduktan sonra olan koinlerden cüzdanlarda oluşturabilirsiniz.

Türkiye’de binance’a para aktarmak için BTC,LTC ve ETH alaraktan işlem yapabiliriz. Bunun için aşağıdaki sitelerden birisinden BTC,LTC veya ETH alaraktan binance aktarabilirsiniz.

Türkiyeden BTC ,LTC veya ETH alabileceğiniz siteler

Yukarda ki sitelere üye olup BTC,LTC, ETH birini alıp binance a gönderebilirsiniz. En çok kullanılan dijital koin olaraktan BTC göndererekten bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

BTC göndermek

Yukarda ki belirttiğimiz sitelereden birisinden BTC’mizi aldık artık hesabımızda BTC var biz BTCTURK üzerinden yaptık bu anlatımımızı. Paramızı BTCTURK e gönderdikten sonra btc olarak hesabımıza aldık.

Hesabımıza ki BTC ve Türk Lirası yukardaki görselde ki gibi gözükmektedir bizde 5 BTC ve 44 bin ₺ bulunuyor hesabımıza şimdi bu BTC yi binance a aktaracağız bunun için binance daki BTC cüzdanımızın adresine ihtiyacımız var.

Binance a giriş yapıyoruz, giriş yaptıktan sonra para yatırma cekmeye giriyoruz. Bu linkten direk bu bölüme ulaşabilirsiniz.

https://www.binance.com/userCenter/depositWithdraw.html

Buradan deposit e tıklıyoruz.

Burada çıkan BTC adresimizi kopyalıyoruz ve BTCTURK den “siz başka bir borsa kullanıyorsanız oradan” bu adrese Bitcoinimizi gönderiyoruz.

Bu adımdan sonra gönderdiğimiz BTC onaylandıktan sonra hesabımıza gececek binance da ve artık gecen BTC ile başka koinlerde alabileceğiz 🙂

Yazar Hakkında Özgür KARALAR

Teknoloji sever bir dünya insani.Dijital Koin kurucusu aynı zaman da yorumcusu. Koinleri teknolojisine göre değendirmeyi çok sever ve bunları açıklamaktan hiç cekinmez.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir